Themes - Twenty Twenty - en to ca translation catalogue (127 entries)

note: Description of the theme
en: Our default theme for 2020 is designed to take full advantage of the flexibility of the block editor. Organizations and businesses have the ability to create dynamic landing pages with endless layouts using the group and column blocks. The centered content column and fine-tuned typography also makes it perfect for traditional blogs. Complete editor styles give you a good idea of what your content will look like, even before you publish. You can give your site a personal touch by changing the background colors and the accent color in the Customizer. The colors of all elements on your site are automatically calculated based on the colors you pick, ensuring a high, accessible color contrast for your visitors.
ca: El nostre tema per defecte per al 2020 està dissenyat per a aprofitar al màxim la flexibilitat de l'editor de blocs. Les organitzacions i empreses tenen la possibilitat de crear pàgines de destinació dinàmiques amb una infinitat de dissenys usant els blocs de grups i columnes. La columna de contingut centrada i la tipografia ajustada també són perfectes per a blogs tradicionals. Els complets estils d'edició donen una bona idea de com es veurà el contingut, fins i tot abans que es publiqui. Podeu donar un toc personal al lloc web canviant els colors de fons i el color d'èmfasi en el personalitzador. Els colors de tots els elements del lloc web es calculen automàticament sobre la base dels colors que trieu, assegurant un alt i accessible contrast de color per als visitants.

[ctx: color]
en: Custom
ca: Personalitzat

[ctx: color]
en: Default
ca: Per defecte

en: Introduction
ca: Introducció

en: August 1 — December 1
ca: 1 d'Agost — 1 de Desembre

en: Abstract Rectangles
ca: Rectangles abstractes

en: Featured Content
ca: Contingut destacat

en: <em>Price</em><br>Included
ca: <em>Preu</em><br>inclòs

en: Event Details
ca: Detalls de l'esdeveniment

en: Shop Now
ca: Compra ara

en: The Store
ca: La botiga

en: Double Call to Action
ca: Doble crida a l'acció

en: Become a Member
ca: Convertir-se en membre

en: Call to Action
ca: Crida a l'acció

[ctx: menu]
en: Mobile
ca: Mòbil

[ctx: menu]
en: Expanded
ca: Estesos

[ctx: menu]
en: Horizontal
ca: Horitzontal

[ctx: toggle text]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: color]
en: Secondary
ca: Secundari

[ctx: color]
en: Primary
ca: Principal

en: Nothing Found
ca: No s'ha trobat res

en: Show author bio
ca: Mostra la biografia de l'autor

en: View Archive <span aria-hidden="true">&rarr;</span>
ca: Mostra l'arxiu <span aria-hidden="true">&rarr;</span>

[ctx: Theme starter content]
en: The New UMoMA Opens its Doors
ca: El nou UMoMA obre les seves portes

[ctx: A string that is output before one or more categories]
en: In
ca: A

en: Join the Club
ca: Uniu-vos al club

en: Members get access to exclusive exhibits and sales. Our memberships cost $99.99 and are billed annually.
ca: Els membres obtenen accés a exhibicions i vendes exclusives. La nostra filiació costa 99,99 $ i és facturada anualment.

en: Become a Member and Get Exclusive Offers!
ca: Feu-vos membres i obtingueu ofertes exclusives!

en: The exhibitions are produced by UMoMA in collaboration with artists and museums around the world and they often attract international attention. UMoMA has received a Special Commendation from the European Museum of the Year, and was among the top candidates for the Swedish Museum of the Year Award as well as for the Council of Europe Museum Prize.
ca: Les exposicions són realitzades per l'UMoMA en col·laboració amb artistes i museus de tot el món i, sovint, atreuen l'atenció internacional. L'UMoMA ha rebut un esment especial del Museu Europeu de l'Any i ha estat un dels principals candidats al Premi Suec al Museu de l'Any, així com al Premi del Consell d'Europa.

en: With seven floors of striking architecture, UMoMA shows exhibitions of international contemporary art, sometimes along with art historical retrospectives. Existential, political and philosophical issues are intrinsic to our programme. As visitor you are invited to guided tours artist talks, lectures, film screenings and other events with free admission
ca: Amb set pisos d'arquitectura impressionant, UMoMA mostra exposicions d'art contemporani internacional, a vegades juntament amb retrospectives històriques de l'art. Els problemes existencials, polítics i filosòfics són intrínsecs al nostre programa. Com a visitant, esteu convidats a visites guiades, xerrades d'artistes, conferències, projeccions de pel·lícules i altres esdeveniments amb entrada gratuïta

en: &#8220;Cyborgs, as the philosopher Donna Haraway established, are not reverent. They do not remember the cosmos.&#8221;
ca: "Els cíborgs, com va establir la filòsofa Donna Haraway, no són reverents. No recorden el cosmos".

en: From Signac to Matisse
ca: Des de Signac a Matisse

en: The Life I Deserve
ca: La vida que us mereixeu

en: October 1 -- December 1
ca: 1 d'Octubre -- 1 de Desembre

en: Theatre of Operations
ca: Teatre d'operacions

en: Read More
ca: Llegiu més

en: August 1 -- December 1
ca: 1 d'Agost -- 1 de Desembre

en: Works and Days
ca: Treballs i Dies

en: The premier destination for modern art in Northern Sweden. Open from 10 AM to 6 PM every day during the summer months.
ca: La principal destinació per a l'art modern en el nord de Suècia. Obert de 10.00 a 18.00 h. tots els dies durant els mesos d'estiu.

en: The New UMoMA Opens its Doors
ca: El nou UMoMA obre les seves portes

en: Overlay Opacity
ca: Opacitat de la superposició

en: The color used for the text in the overlay.
ca: El color usat pel text en la superposició.

en: Overlay Text Color
ca: Color del text en la superposició

en: The color used for the overlay. Defaults to the accent color.
ca: El color usat per a la superposició. Per defecte és el color d'èmfasi.

en: Overlay Background Color
ca: Color de fons de la superposició

en: Settings for the "Cover Template" page template. Add a featured image to use as background.
ca: Paràmetres per a la "Plantilla de la Portada". Agregeu una imatge destacada per a usar-la com a fons.

en: Apply a custom color for links, buttons, featured images.
ca: Apliqueu un color personalitzat als botons, enllaços, imatges destacades.

en: Primary Color
ca: Color principal

en: Search for:
ca: Cerca:

en: search again
ca: cerca de nou

note: translators: %s: Number of search results.
en: We found %s result for your search. | We found %s results for your search.
ca[0]: S'ha trobat %s resultat per a la vostra cerca.
ca[1]: S'han trobat %s resultats per a la vostra cerca.

note: translators: %s: HTML character for up arrow.
en: Up %s
ca: Puja %s

note: translators: %s: HTML character for up arrow.
en: To the top %s
ca: Vés a dalt %s

en: 404 not found
ca: 404 No s'ha trobat

note: Template Name of the theme
en: Full Width Template
ca: Plantilla d'amplada completa

note: Translators: This text contains HTML to allow the text to be shorter on small screens. The text inside the span with the class nav-short will be hidden on small screens.
en: Older <span class="nav-short">Posts</span>
ca: <span class="nav-short">Entrades</span> més antigues

note: Translators: This text contains HTML to allow the text to be shorter on small screens. The text inside the span with the class nav-short will be hidden on small screens.
en: Newer <span class="nav-short">Posts</span>
ca: <span class="nav-short">Entrades</span> més noves

en: Post
ca: Entrada

en: Close search
ca: Tanca la cerca

en: Expanded Social links
ca: Enllaços socials estesos

en: Close Menu
ca: Tanca el menú

en: Social links
ca: Enllaços a les xarxes socials

en: Footer
ca: Peu

note: translators: %s: Author name.
en: By %s
ca: Per %s

en: Pages:
ca: Pàgines:

en: Page
ca: Pàgina

en: Scroll Down
ca: Desplaça cap avall

[ctx: submit button]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
ca: Cerca &hellip;

en: We could not find any results for your search. You can give it another try through the search form below.
ca: No s'han trobat resultats per a la vostra cerca. Podeu tornar a intentar-ho mitjançant el següent formulari de cerca.

en: Search:
ca: Cerca:

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Edit <span class="screen-reader-text">%s</span>
ca: Edita <span class="screen-reader-text">%s</span>

en: Sticky post
ca: Entrada fixada

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Post date
ca: Data de l'entrada

en: Post author
ca: Autor de l'entrada

en: Social Links Menu
ca: Menú d'enllaços socials

en: Primary
ca: Principal

en: Menu
ca: Menú

en: Search
ca: Cerca

en: Continue reading
ca: Continua llegint

[ctx: Name of the larger font size in the block editor]
en: Larger
ca: Més gran

[ctx: Name of the large font size in the block editor]
en: Large
ca: Gran

[ctx: Name of the small font size in the block editor]
en: Small
ca: Petit

en: Background Color
ca: Color de fons

en: Subtle Background
ca: Fons del subtítol

en: Accent Color
ca: Color d'èmfasi

en: Widgets in this area will be displayed in the second column in the footer.
ca: Els ginys d'aquesta àrea es mostraran en la segona columna del peu de pàgina

en: Footer #2
ca: Peu de pàgina 2

en: Widgets in this area will be displayed in the first column in the footer.
ca: Els ginys d'aquesta àrea es mostraran en la primera columna del peu de pàgina.

en: Footer #1
ca: Peu de pàgina 1

en: Skip to the content
ca: Vés al contingut

en: Social Menu
ca: Menú de xarxes socials

en: Footer Menu
ca: Menú del peu de pàgina

en: Mobile Menu
ca: Menú del mòbil

en: Desktop Expanded Menu
ca: Menú ampliat de l'escriptori

en: Desktop Horizontal Menu
ca: Menú horitzontal de l'escriptori

en: Powered by WordPress
ca: Funcionant amb el WordPress

en: Comments are closed.
ca: Els comentaris estan tancats.

en: Comments
ca: Comentaris

en: Older Comments
ca: Comentaris anteriors

en: Newer Comments
ca: Comentaris recents

[ctx: comments title]
note: translators: 1: Number of comments, 2: Post title.
en: %1$s reply on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s replies on &ldquo;%2$s&rdquo;
ca[0]: %1$s resposta a &ldquo;%2$s&rdquo;
ca[1]: %1$s respostes a &ldquo;%2$s&rdquo;

[ctx: comments title]
note: translators: %s: Post title.
en: One reply on &ldquo;%s&rdquo;
ca: Una resposta a &ldquo;%s&rdquo;

en: Leave a comment
ca: Deixa un comentari

en: Show sub menu
ca: Mostrar el submenú

note: translators: %d: ID of a post.
en: #%d (no title)
ca: #%d (sense títol)

en: By Post Author
ca: Per l'autor de l'entrada

en: Your comment is awaiting moderation.
ca: El comentari està en espera de moderació.

en: Edit
ca: Edita

note: translators: 1: Comment date, 2: Comment time.
en: %1$s at %2$s
ca: %1$s a les %2$s

en: says:
ca: diu:

en: Make sure that the contrast is high enough so that the text is readable.
ca: Assegureu-vos que el contrast sigui prou alt perquè el text sigui llegible.

en: Creates a parallax effect when the visitor scrolls.
ca: Crea un efecte Parallax quan el visitant es desplaça cap avall.

en: Fixed Background Image
ca: Imatge de fons fixa

note: Template Name of the theme
en: Cover Template
ca: Plantilla de portada

en: Summary
ca: Resum

en: Full text
ca: Text complet

en: On archive pages, posts show:
ca: En les pàgines d'arxiu, les entrades mostren:

en: Show search in header
ca: Mostra el cercador a la capçalera

en: Theme Options
ca: Opcions del tema

en: Header &amp; Footer Background Color
ca: Color de fons de la capçalera i el peu de pàgina

en: Scales the logo to half its uploaded size, making it sharp on high-res screens.
ca: Escala el logotip a la meitat de la grandària en la qual ha estat pujat, fent-lo més nítid en pantalles d'alta resolució.

en: Retina logo
ca: Logotip Retina

en: The page you were looking for could not be found. It might have been removed, renamed, or did not exist in the first place.
ca: No s'ha pogut trobar la pàgina que cerqueu. Pot haver estat eliminada, canviada de nom o ni tan sols existir.

en: Page Not Found
ca: No s'ha trobat la pàgina

note: Author of the theme
en: the WordPress team
ca: L'equip del WordPress
