Plugins - Akismet - en to ca translation catalogue (200 entries)

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
ca: %1$s ha canviat l'estat del comentari a %2$s.

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
ca[0]: No s'ha pogut comprovar %d comentari.
ca[1]: No s'han pogut comprovar %d comentaris.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
ca[0]: S'ha mogut %d comentari a brossa.
ca[1]: S'han mogut %d comentaris a brossa.

en: %s ago
ca: fa %s

en: %s approved | %s approved
ca[0]: %s aprovat
ca[1]: %s aprovats

en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
ca[0]: %s comentari ha estat detectat com a brossa.
ca[1]: %s comentaris han estat detectats com a brossa.

en: %s false positive | %s false positives
ca[0]: %s fals positiu
ca[1]: %s falsos positius

en: %s missed spam | %s missed spam
ca[0]: %s comentari brossa no detectat
ca[1]: %s comentaris brossa no detectats

en: %s reported this comment as not spam.
ca: %s ha informat que aquest comentari no és brossa.

en: %s reported this comment as spam.
ca: %s ha informat que aquest comentari és brossa.

en: (opens in a new tab)
ca: (s'obre en una pestanya nova)

en: (undo)
ca: (desfés)

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
ca[0]: <a href="%1$s">L'Akismet</a> ja ha protegit el vostre web d'%2$s comentari brossa.
ca[1]: <a href="%1$s">L'Akismet</a> ja ha protegit el vostre web de %2$s comentaris brossa.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
ca[0]: <a href="%1$s">L'Akismet</a> ha protegit la web de <a href="%2$s">%3$s comentari brossa</a>.
ca[1]: <a href="%1$s">L'Akismet</a> ha protegit la web de <a href="%2$s">%3$s comentaris brossa</a>.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
ca: <a href="%s">L'Akismet</a> bloca la brossa perquè no arribi al blog.

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
ca[0]: <strong class="count">%1$s brossa</strong> blocat per l'<strong>Akismet</strong>
ca[1]: <strong class="count">%1$s brosses</strong> blocats per l'<strong>Akismet</strong>

en: API Key
ca: Clau API

en: API key
ca: Clau API

en: API key must be set to fetch stats.
ca: La clau de l'API ha de ser configurada per obtenir estadístiques.

en: Account
ca: Compte

en: Account overview
ca: Resum del compte

en: Accuracy
ca: Precisió

en: Active
ca: Activa

en: Akismet Anti-spam strictness
ca: Severitat de l'Akismet Anti-spam

en: Akismet Anti-spam: Spam Protection
ca: Akismet Anti-Spam: protecció contra el correu brossa

en: Akismet Configuration
ca: Configuració de l'Akismet

en: Akismet FAQ
ca: PMF de l'Akismet

en: Akismet Setup
ca: Configuració de l'Akismet

en: Akismet Stats
ca: Estadístiques de l'Akismet

en: Akismet Support
ca: Suport de l'Akismet

en: Akismet Widget
ca: Giny de l'Akismet

en: Akismet caught this comment as spam and updated its status via webhook.
ca: L'Akismet ha capturat aquest comentari com a brossa i n'ha actualitzat l'estat a través del webhook.

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
ca: L'Akismet ha capturat aquest comentari com a brossa en un reintent automàtic.

en: Akismet caught this comment as spam.
ca: Akismet ha detectat aquest comentari com a brossa.

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
ca[0]: Akismet ha comprovat %s comentari.
ca[1]: Akismet ha comprovat %s comentaris.

en: Akismet cleared this comment and updated its status via webhook.
ca: L'Akismet ha suprimit aquest comentari i n'ha actualitzat l'estat a través del webhook.

en: Akismet cleared this comment during a recheck. It did not update the comment status because it had already been modified by another user or plugin.
ca: L'Akismet ha suprimit aquest comentari durant una revisió. No s'ha actualitzat l'estat del comentari perquè ja havia estat modificat per un altre usuari o extensió.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
ca: L'Akismet ha netejat aquest comentari durant un reintent automàtic.

en: Akismet cleared this comment.
ca: L'Akismet ha netejat aquest comentari.

en: Akismet could not recheck your comments for spam.
ca: Akismet no ha pogut verificar els comentaris per a la brossa.

en: Akismet detailed stats
ca: Estadístiques detallades de l'Akismet

en: Akismet determined this comment was spam during a recheck. It did not update the comment status because it had already been modified by another user or plugin.
ca: L'Akismet ha determinat que aquest comentari és brossa durant una revisió. No s'ha actualitzat l'estat del comentari perquè ja havia estat modificat per un altre usuari o extensió.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
ca: Akismet ha trobat un problema amb una petició SSL anterior i l'ha deshabilitat temporalment. Tornarà a utilitzar SSL per a noves peticions en poc de temps.

en: Akismet error code: %s
ca: Codi d'error de l'Akismet: %s

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
ca: Akismet filtra el correu no desitjat, perquè pugueu centrar-vos en coses més importants.

en: Akismet has detected a problem.
ca: Akismet ha detectat un problema.

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
ca[0]: Akismet us ha estalviat %d hora!
ca[1]: Akismet us ha estalviat %d hores!

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
ca[0]: Akismet us ha estalviat %d minut!
ca[1]: Akismet us ha estalviat %d minuts!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
ca[0]: Akismet us ha estalviat %s dia!
ca[1]: Akismet us ha estalviat %s dies!

en: Akismet is not configured. Please enter an API key.
ca: L'Akismet no està configurat. Introduïu una clau d’API.

en: Akismet is now protecting your site from spam.
ca: L'Akismet ara protegeix el lloc web de la brossa.

en: Akismet privacy notice
ca: Avís de privadesa d'Akismet

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
ca: L'Akismet ha tornat a comprovar aquest comentari i l'ha marcat com a brossa.

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
ca: Akismet ha tornat a comprovar aquest comentari i l'ha marcat com a net.

en: Akismet stats
ca: Estadístiques de l'Akismet

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
ca: L'Akismet no ha pogut comprovar aquest comentari (resposta: %s), però ho tornarà a provar automàticament més tard.

en: Akismet was unable to check this comment but will automatically retry later.
ca: L'Akismet no ha pogut comprovar aquest comentari però ho tornarà a provar automàticament més tard.

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
ca: L'Akismet no ha pogut tornar a comprovar aquest comentari (resposta: %s).

en: Akismet was unable to recheck this comment.
ca: L'Akismet no ha pogut tornar a comprovar aquest comentari.

en: All systems functional.
ca: Tots els sistemes estan funcionant.

en: All time
ca: Tot el temps

en: Always put spam in the Spam folder for review.
ca: Posa sempre la brossa en la carpeta Brossa per revisar-la.

en: An Akismet API key has been defined in the %s file for this site.
ca: S'ha definit una clau de l'API d'Akismet per aquest web al fitxer %s.

en: Automattic - Anti-spam Team
ca: Automattic - Equip anti correu brossa

en: Awaiting spam check
ca: S'està esperant la comprovació de la brossa

en: Back to settings
ca: Torna a la configuració

en: Cancelled
ca: Cancel·lat

en: Change
ca: Canvia

en: Cheatin&#8217; uh?
ca: Fent trampes, eh?

en: Check for Spam
ca: Comprova la brossa

en: Checking for Spam (%1$s%)
ca: S'està comprovant la brossa (%1$s%)

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
ca: Trieu o descartar la brossa automàticament o bé posar-la sempre a la carpeta de la brossa.

en: Cleaning up spam takes time.
ca: La neteja de la brossa duu el seu temps.

en: Cleared by Akismet
ca: Netejat per l'Akismet

en: Click the Use this Key button.
ca: Feu clic al botó Usa aquesta clau.

en: Comment #%d could not be checked.
ca: El comentari #%d no s'ha pogut comprovar.

en: Comment #%d is not spam.
ca: El comentari #%d no és brossa.

en: Comment #%d is spam.
ca: El comentari #%d és brossa.

en: Comment History
ca: Historial dels comentaris

en: Comment discarded.
ca: S'ha descartat el comentari.

en: Comment not found.
ca: No s'ha trobat el comentari.

en: Comment status was changed to %s
ca: S'ha canviat l'estat del comentari a %s

en: Comment was caught by %s.
ca: El comentari ha estat detectat per %s.

en: Comments
ca: Comentaris

en: Connect with API key
ca: Connecteu amb la clau API

en: Connect with Jetpack
ca: Connecteu amb Jetpack

en: Contact Akismet support
ca: Contacteu amb el suport de l'Akismet

en: Copy and paste the API key into the text field.
ca: Copieu i enganxeu la clau API en el quadre de text.

en: Could not find matching comment.
ca: No s'ha pogut trobar el comentari coincident.

en: Currently unable to fetch stats. Please try again.
ca: Actualment no es poden obtenir estadístiques. Torneu-ho a intentar.

en: Detailed stats
ca: Estadístiques detallades

en: Disabled.
ca: Deshabilitat.

en: Disconnect this account
ca: Desconnecta aquest compte

en: Display a privacy notice under your comment forms.
ca: Mostra l'avís de privadesa a continuació dels formularis per comentar.

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
ca: Mostra el nombre de comentaris brossa que l'Akismet ha capturat

en: Do not display privacy notice.
ca: No mostris l'avís de privadesa.

en: Eliminate spam from your site
ca: Elimineu la brossa del vostre lloc web

en: Enabled.
ca: Habilitat

en: Enter an API Key
ca: Introduïu una clau API

en: Enter your API key
ca: Introduïu la clau API

en: Enter/remove an API key.
ca: Introduïu/suprimiu una clau API.

en: Failed to connect to Akismet.
ca: Ha fallat la connexió amb Akismet.

en: Flagged as spam by %s
ca: Marcat com a brossa per %s

en: Flagged as spam by Akismet
ca: Marcat com a brossa per l'Akismet

en: For more information:
ca: Per a més informació:

en: History
ca: Historial

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
ca: Si és cert, l'Akismet descartarà automàticament els pitjors comentaris brossa abans de posar-los a la carpeta dels comentaris brossa.

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
ca: Si cert, mostra el número dels comentaris aprovats al costat de l'autor a la pàgina de la llista de comentaris.

en: If you already have an API key
ca: Si ja teniu una clau API

en: Manual Configuration
ca: Configuració manual

en: Manually enter an API key
ca: Introduïu una clau API manualment

en: Missing
ca: Perdut

en: Multiple comments matched request.
ca: Múltiples comentaris coincideixen amb la sol·licitud.

en: Network functions are disabled.
ca: Les funcions de xarxa estan desactivades.

en: New to Akismet
ca: Nou en l'Akismet

en: Next billing date
ca: Data de facturació següent

en: No comment history.
ca: No hi ha historial de comentaris.

en: No comments were caught as spam.
ca: No s'ha detectat cap comentari com a brossa.

en: No subscription found
ca: No s'ha trobat cap subscripció

en: Note:
ca: Nota:

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
ca: Podeu configurar l'Akismet en aquesta pàgina.

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
ca: En aquesta pàgina podeu actualitzar la configuració de l'Akismet i veure estadístiques sobre els comentaris brossa.

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
ca: En aquesta pàgina podeu veure les estadístiques de la brossa filtrada del lloc web.

en: Overview
ca: Resum

en: Past six months
ca: Els últims sis mesos

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
ca: <a href="%1$s">Actualitzeu el WordPress</a> a la versió actual, o <a href="%2$s">desactualitzeu l'extensió de l'Akismet a la versió 2.4</a>.

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
ca: Comproveu <a href="%s">la configuració de l'Akismet</a> i contacteu amb l'allotjament web si persisteix el problema.

en: Please update your payment information.
ca: Actualitzeu la vostra informació de pagament.

en: Privacy
ca: Privadesa

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
ca[0]: S'ha processat %d comentari.
ca[1]: S'han processat %d comentaris.

en: Re-adding...
ca: S'està tornant a afegir...

en: Remove this URL
ca: Suprimeix aquest URL

en: Removing...
ca: S'està suprimint...

en: SSL status
ca: Estat del SSL

en: Save changes
ca: Desa els canvis

en: Set up your Akismet account
ca: Configureu el compte d'Akismet

en: Settings
ca: Configuració

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
ca: Mostra el nombre de comentaris aprovats a més a més del comentari de l'autor a la pàgina de la llista de comentaris.

en: Show the number of approved comments beside each comment author.
ca: Mostra el nombre de comentaris aprovats al costat de cada autor de comentaris.

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
ca: Inicieu sessió per crear un compte en %s i aconseguir una clau API.

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
ca: Descarta la pitjor i més agressiva brossa de manera transparent per no veure-la.

en: Since %1$s, your account made %2$s API calls, compared to your plan&#8217;s limit of %3$s.
ca: Des del %1$s, s'han fet %2$s crides a l'API des del vostre compte, comparat amb el límit de %3$s crides del vostre pla.

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
ca: Alguns comentaris no han estat comprovats encara per l'Akismet. Han estat blocats temporalment en la cua de moderació i es tornaran a comprovar automàticament més tard.

en: Spam Blocked
ca: S'han blocat els comentaris brossa

en: Spam blocked | Spam blocked
ca[0]: S'ha blocat la brossa
ca[1]: S'ha blocat la brossa

en: Spam filtering
ca: Filtratge de brossa

en: Spam in the %1$s older than %2$d day is deleted automatically. | Spam in the %1$s older than %2$d days is deleted automatically.
ca[0]: La brossa de %1$s anterior a %2$d dia se suprimeix automàticament.
ca[1]: La brossa de %1$s anterior a %2$d dies se suprimeix automàticament.

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Stats response could not be decoded.
ca: La resposta de les estadístiques no s'ha pogut descodificar.

en: Status
ca: Estat

en: Strictness
ca: Rigorositat

en: Subscription Type
ca: Tipus de subscripció

en: Subscription type
ca: Tipus de subscripció

en: Suspended
ca: Suspès

en: Temporarily disabled.
ca: Temporalment deshabilitat.

en: The 'comments' parameter must be an array.
ca: El paràmetre 'comments' ha de ser una matriu.

en: The API key you entered could not be verified.
ca: La clau que heu introduït no s'ha pogut verificar.

en: The Akismet subscription plan
ca: El pla de subscripció de l'Akismet

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
ca: La vostra clau no és vàlida. Comproveu-la.

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
ca: L'estat de la subscripció - activa, cancel·lada o suspesa

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
ca: El període de temps pel qual recuperar estadístiques. Opcions: 60 dies, 6 mesos, sempre.

en: The value provided is not a valid and registered API key.
ca: El valor introduït no és una clau API vàlida i registrada.

en: There is a problem with your API key.
ca: Hi ha un problema amb la clau API.

en: There were no comments to check. Akismet will only check comments awaiting moderation.
ca: No hi ha comentaris per comprovar. Akismet només comprovarà comentaris pendents de moderar.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
ca[0]: Hi ha <a href="%2$s">%1$s comentari</a> a la cua de la brossa ara mateix.
ca[1]: Hi ha <a href="%2$s">%1$s comentaris</a> a la cua de la brossa ara mateix.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
ca: No hi ha res a la <a href='%s'>cua de brossa</a> en aquest moment.

en: This comment was not sent to Akismet when it was submitted because it was caught by something else.
ca: Aquest comentari no es va enviar a l'Akismet quan es va crear perquè va ser capturat per una altra cosa.

en: This comment was not sent to Akismet when it was submitted because it was caught by the comment disallowed list.
ca: Aquest comentari no es va enviar a l'Akismet quan es va crear perquè va ser capturat per la llista de comentaris no autoritzats.

en: This comment was reported as not spam.
ca: Aquest comentari no ha estat identificat com a brossa.

en: This comment was reported as spam.
ca: Aquest comentari ha estat identificat com a brossa.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
ca: La clau de l'API d'aquest lloc està al codi i no es pot canviar via l'API.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
ca: La clau de l'API d'aquest lloc està al codi i no es pot suprimir.

en: Title:
ca: Títol:

en: To help your site with transparency under privacy laws like the GDPR, Akismet can display a notice to your users under your comment forms.
ca: Per a ajudar el lloc web a complir amb la transparència sota les lleis de privadesa com el RGPD, l'Akismet pot mostrar un avís als usuaris a la part de sota dels formularis de comentaris.

en: URL removed
ca: URL suprimit

en: Un-spammed by %s
ca: Marcat com a no brossa per %s

en: Upgrade
ca: Actualitza

en: Upgrade to %s
ca: Actualitza a %s

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Akismet Anti-spam keeps your site protected even while you sleep. To get started: activate the Akismet plugin and then go to your Akismet Settings page to set up your API key.
ca: Utilitzat per milions de persones, l'Akismet és possiblement la millor manera de <strong>protegir el blog de la brossa</strong>. Manté el lloc web protegit fins i tot mentre dormiu. Per a començar: activeu l'extensió i després aneu a la pàgina configuració d'Akismet per a configurar la clau API.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
ca: Utilitzat per milions, Akismet és possiblement la millor manera en el món de  <strong>protegir el vostre blog de comentaris brossa</strong>. Manté el vostre lloc protegit fins i tot mentre dormiu. Per començar: 1) activeu l'extensió Akismet, i 2) aneu a <a href="admin.php?page=akismet-key-config">la pàgina de configuració d'Akismet</a> per a definir la clau API.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
ca: Utilitzat per milions de persones, Akismet és possiblement la millor manera del món de <strong>protegir el vostre blog de la brossa</strong>. El vostre lloc web està configurat i està sent protegit, fins i tot mentre dormiu.

en: View comment history
ca: Visualitza l'historial dels comentaris

en: WP-Cron has been disabled using the DISABLE_WP_CRON constant. Comment rechecks may not work properly.
ca: WP-Cron ha estat desactivat mitjançant la constant DISABLE_WP_CRON. Pot ser que les comprovacions de comentaris no funcionin correctament.

en: We collect information about visitors who comment on Sites that use our Akismet Anti-spam service. The information we collect depends on how the User sets up Akismet for the Site, but typically includes the commenter's IP address, user agent, referrer, and Site URL (along with other information directly provided by the commenter such as their name, username, email address, and the comment itself).
ca: Recopilem informació sobre els visitants que comenten en els llocs que utilitzen el nostre servei Akismet Anti-spam. La informació que recopilem depèn de com l'usuari configura l'Akismet per al lloc web, però normalment inclou l'adreça IP del comentarista, l'agent d'usuari, el referent i l'URL del lloc (juntament amb altres informacions proporcionades directament pel comentarista com el seu nom, nom d'usuari, adreça electrònica i el propi comentari).

en: Would you like to <a href="%s">check pending comments</a>?
ca: Voleu <a href="%s">comprovar comentaris pendents</a>?

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
ca: No teniu un pla d'Akismet.

en: You don&#8217;t have permission to do that.
ca: No teniu permisos per fer això.

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
ca: Necessiteu introduir una clau API per activar el servei de l'Akismet al lloc web.

en: Your API key is no longer valid.
ca: La vostra clau API ja no és vàlida.

en: Your Akismet account usage is approaching your plan&#8217;s limit
ca: El compte d’Akismet s’està acostant al límit del vostre pla

en: Your Akismet account usage is over your plan&#8217;s limit
ca: El compte d’Akismet ha superat els límits d’ús del vostre pla

en: Your Akismet plan has been cancelled.
ca: El seu pla d'Akismet ha estat cancel·lat.

en: Your Akismet subscription is suspended.
ca: La vostra subscripció d'Akismet està suspesa.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
ca: El vostre servidor web no pot fer peticions SSL; contacteu amb el proveïdor d'allotjament i demaneu-los que habilitin les peticions SSL.

en: Your account has been restricted
ca: S’ha restringit el vostre compte

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
ca: El vostre web no pot connectar amb els servidors d'Akismet.

[ctx: comments]
en: Spam
ca: Brossa

en: https://akismet.com/
ca: http://akismet.com/

en: https://automattic.com/wordpress-plugins/
ca: http://automattic.com/wordpress-plugins/

en: spam folder
ca: carpeta de brossa
